TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Köşe Yazısı
 • Okuma Sayısı: 131

 • YENİ YIL BEKLENTİLERİ

  KONUK YAZAR       Erdal AKSOY eaksoy@kesanpostasi.com       Umutla beklenen 2 0 1 4 geldi! Geldi gelmesine, ancak toplumsal sorunlar, lodalar halinde önümüzde çözüm bekliyor. Nasıl sevineceğiz?..

  YENİ YIL BEKLENTİLERİ

  KONUK YAZAR

  Erdal Aksoy

        Erdal AKSOY

  eaksoy@kesanpostasi.com

   

   

   

  Umutla beklenen 2 0 1 4 geldi!

  Geldi gelmesine, ancak toplumsal sorunlar, lodalar halinde önümüzde çözüm bekliyor. Nasıl sevineceğiz? Yol yöntem bulamadık. Soruyu kendimize sorduğumuzda cevabı bulacağımız aşikâr. Dedik ya nedense, o soruyu bulamıyoruz. Kayıp!

  Eğitimi gerekli ölçüde alan, yasal görevini yerine getiren cinliği düşünmez. Vergi verir! Oy verir!

  Askerlik yapar!

  Anayasaya sadıktır… ama. Hak arayamaz!

  Anayasal haklarını tek ya da toplu ararken ne ile karşılaşacağını, neyle suçlanacağını bilemez. Bilse ne yazar? Acil çözüm ustaları, etkili ve de yetkilileri; millet huşu içinde uyurken, istek ve arzularını bizler uyanmadan çare bulur ve uygulayıverirler. Bir bakarsınız derdinizi, beklentilerinizi anlatamadan saniyede suç gömleğini giydirivermişler bedeninize. Çıkarmak, hiçte kolay değildir geçirdiklerini. Yıllarla ifade edilen uğraşlar sonucu belki, çıkarmaya muvaffak olabilir bazıları…

  Yaşam kaydıktan sonra neye yarar özgür hayat? Etnik, dinsel, hukuksal, çağdaş, ekonomi, çevrebilim konularında kişi menfaatleri değil toplum menfaatleri gözetilmedikçe beklenen umutlar kurur. Yeşertmek zaman alır. Madem insanız…

  Düşüneceğiz, soracağız, yorumlayacağız. Bizi yönetenlere bir şekilde dertlerimizi, sıkıntılarımızı aktaracağız. Her kişinin sıkıntısı olacaktır ama asgaride tutmak yetkililere görev olarak verildi. Komşumun kızının beklentisi nedir bilir misiniz? Lütfen gülmeyiniz. “Kestane ucuzlasın!”, minik için en önemli yeni yıl beklentisi. Bakalım kilosu on lirayı bulan kestane fiyatını indirtebilecek mi yetkililer?

  Hepinize sağlıklı, mutlu, huzurlu, kardeşçe yaşanacak mutlu yıl diliyorum.

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL