TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 204.637
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.472
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 236
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 38.814
Sağlık Haberleri Okuma Sayısı: 613

Yerli Aşı 2. Faz Denemeleri Tamamlandı

Aydın Veteriner Hekimler Odası başkanı Vet. Hekim Cemil ŞAHİN basın toplantısı düzenledi.  ÖMER ŞÜKRÜ COŞAR KAYSERİ / UHA – Kayseri Erciyes Üniversitesi nde yapılan yerli ve milli covid-19 aşımızın 250 kişi üzerinde..

Yerli Aşı 2. Faz Denemeleri Tamamlandı

Aydın Veteriner Hekimler Odası başkanı Vet. Hekim Cemil ŞAHİN basın toplantısı düzenledi. 

ÖMER ŞÜKRÜ COŞAR

KAYSERİ / UHA – Kayseri Erciyes Üniversitesi nde yapılan yerli ve milli covid-19 aşımızın 250 kişi üzerinde yapılan faz-2  çalışmaları tamamlandı.

Meslektasimiz olan Veteriner Hekim Prof Dr Aykut Özdarendeli gözetiminde yapılan çalışmalarda yakalanan bağışıklık sistemindeki başarı oranları sevindiricidir. Nisan ayı sonunda yayınlanacak etkinlik raporunun ardından, aşı adayına acil kullanım onayının verilebileceği üçüncü faz çalışmaları başlayacak olunması ayrı bir gurur kaynağıdır . Bu bağlamda aslında Veteriner Hekimlik mesleğinin halk sağlığı ve çevre sağlığındaki  önemi bir kez daha gözler önüne serilmiştir.

Veteriner Hekimler, her fırsatta sağlık çemberinin dışına itilmeye çalışılsa da, tüm haklardan mahrum edilse de, Milletimiz için gece gündüz çalışmaya devam ediyorlar. Bizleri aşılama kapsamına dahi almayıp, covid 19 hastalığının pençesine atarak, karantina ile etkisizleştirilmemize vesile olanlara, buna göz yumanlara en iyi cevap, “VETERİNER HEKİM BİLİM İNSANLARIMIZIN, YERLİ VE MİLLİ COVİD 19 AŞISINI MİLLETİMİZİN VE TÜM İNSANLIĞIN HİZMETİNE SUNMASI” olacak…

Vet Hekim Cemil ŞAHİN

Aydın Veteriner Hekimler Oda Başkani

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL