Bölgeden Manşet

YESİDEF’ten eğitim atağı “YESİDEF Üniversitesi”

YESİDEF’ten eğitim atağı “YESİDEF Üniversitesi”

 

TÜRKİYE YEMEK SANAYİCİLERİ FEDERASYONU BAŞKANI HÜSEYİN BOZDAĞ, ALMANYA ZİYARETİNDE ÜNİVERSİTE PROJESİNİ AÇIKLADI.

 Ayhan ONGUN-

Türkiye’nin en büyük ve etkili sektörel Sivil Toplum Kuruluşu YESİDEF (Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu)yöneticileri Alman  Endüstriyel Bulaşık Makinası üreticisi Winterhalter firmasının davetlisi olarak bir inceleme gezisi yaptılar.

         

Federasyon yönetim kurulu üyeleriyle, dernek başkanlarının katıldığı gezide hem inceleme ve araştırma olanağı bulan YESİDEF yöneticileri moral ve motivasyonları artmış olarak yurda döndüler.

         Geziyle ilgili görüşlerine başvurduğumuz Federasyon Genel Başkanı Hüseyin Bozdağ, şunları söyledi:

         “Türkiye Yemek Sanayicileri Derneklari Federasyonu olarak, bir yandan yurt içinde örgütlenme çalışmalarımızı sürdürüken, diğer yandan da dernek yöneticilerimizi sektörel gelişmelerden haberdar etmek, onların bilgi ve deneyimlerini artırmak için bu tür yurt içi ve yurt dışı geziler organize ediyoruz. Alman Endüstriyel Bulaşık makinesi üreticisi Winterhalter firmasının davetlisi olarak yaptığımız bu gezide de üretim tesislerini gezdiğimiz firma yetkilileri sektördeki son teknolojik yeniliklere ilişkin bilgiler verdiler.

         Bu arada çok uzun bir zamandır düşündüğümüz ama proje aşamasında olan akademik çalışmalarımıza bir an önce başlamamız gerektiğini bu gezide bir kez daha görmüş olduk.

         Yönetici arkadaşlarımızın da görüş ve onayını alarak en kısa zamanda sektörümüzün ihtiyacı olan kaliteli eleman eksiğini gidermek üzere bir meslek yüksek okulundan başlayarak, üniversiteye kadar uzanacak bir eğitim kompleksi oluşturmayı hedefliyoruz.

         Ülkemizin geleceğini oluşturacak çocuk ve gençlerimizin eğitimine katkı sağlayacak ama daha da önemlisi sanayimizin en önemli eksiği olan ara eleman, kaliteli teknik personel ihtiyacı karşılamaya yönelik, gerçekleştirmeyi düşündüğümüz bu projenin yöneticilerimiz tarafından heyecan ve coşkuyla karşılanması, bizim bu konudaki kararlığımızı daha çok artırmıştır.

         Yakın zamanda bu konuya ilişkin daha ayrıntılı ve kapsayıcı bilgileri basın ve kamuoyuyla paylaşacağız.”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL