Spor Okuma Sayısı: 22

YGD Kentler Birliği Balıkesir’de Toplandı

Yağlı Güreş Düzenleyen (YGD) Kentler Birliği , birliğin başkanı ve kurullarının seçimini gerçekleştirmek için Balıkesir’de toplandı. Toplantıda açılış konuşması yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bugün gerçekten bu salonda bulunanlar..

YGD Kentler Birliği Balıkesir’de Toplandı

Yağlı Güreş Düzenleyen (YGD) Kentler Birliği , birliğin başkanı ve kurullarının seçimini gerçekleştirmek için Balıkesir’de toplandı.

2 3

Toplantıda açılış konuşması yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bugün gerçekten bu salonda bulunanlar bir gün torunları tarafından, gelecek kuşaklar tarafından tarih kitaplarında okunacaklar. Çünkü bugün aslında yağlı güreşin hem gücünü, hem asaletini ama diğer taraftan da o muhteşem gelenekselliğini korumaya başladığımız tarihtir” dedi. Seçimli toplantıda, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığı’na Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Meclis 1. Başkan Vekilliğine ve Birlik Encümen Üyeliğine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan seçildi.

 

4 5

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın geçen yılki Kırkpınar Güreşleri’nde kurulacağını açıkladığı, ardından da yapılan çalışmalarla resmi statüde onaylanarak kurulan “Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği” hafta sonunda seçimli meclis toplantısını gerçekleştirdi. Balıkesir Avlu Birlik Merkez Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Türkiye Güreş Federasyonu Yağlı Güreşten Sorumlu Asbaşkanı Mehmet Ayhan ve yağlı güreş düzenleyen bir çok belediyenin belediye başkanı ve meclis üyeleri katıldı.

unnamedToplantıda Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un ardından bir konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yağlı güreşi bundan sonraki kuşaklara bugünkünden daha kuvvetli bir şekilde, daha güzel bir şekilde, teslim edebilmek için yola çıktıklarını belirterek, “Gerçekten bugün Balıkesir’de tarihi bir günü yaşıyoruz. Türk’ün binlerce yıllık geleneği olan yağlı güreşin geleceğine dair, sürdürebilirliğine dair bugünkünden çok daha iyi çok daha görsel, çok daha sağlam, çok daha gelenekleri korunarak yaşatılmasında bugünü belki şimdi değil ama onlar,yirmiler,otuzlar yıllar sonra tarih yazacak. Bugün gerçekten bu salonda bulunanlar bir gün torunları tarafından, gelecek kuşaklar tarafından tarih kitaplarında okunacaklar. Çünkü bugün aslında yağlı güreşin hem gücünü, hem asaletini ama diğer taraftan da o muhteşem gelenekselliğini korumaya başladığımız tarihtir. Bir özel teşekkürüm var. Karesi Belediye Başkanımız Yücel kardeşime ve Elmalı Belediye Başkanı Ümit kardeşime. Gerçekten onlarda bu birlikte olduğu gibi herkes için olduğu gibi canla, başla büyük bir nezaketle o yağlı güreşin doğasında olan centilmenlikle bu işe gönül koydular” dedi.

Konuşmaların ardından birlik başkanı ve kurullarının seçimine geçildi. Seçimler sonucunda Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği başkanlığına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur seçildi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Meclis 1. Başkan Vekilliğine ve birlik encümenine seçildi. Birliğin 2. Başkan Vekili Denizli Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay oldu. Birlik Encümeni’nde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşger, Manisa Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Balıkesir Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Antalya Elmalı Belediye Başkanı Av. Ümit Öztekin ve Antalya Döşemealtı Belediyesi Başkan Vekili Meclis Üyesi Ramazan Bahşi yeraldı.

Bu arada basın mensupları Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile röportaj yaptı. Toplantıya Edirne Belediyesi’nde Teftiş Kurulu Müdürü İbrahim Doğan’la Meclis üyeleri Erkan Makas ve Tamer Karadağ’da katıldı. Seçimlerin ardından Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Ahmet Edip Uğur birlik üyeleri ve diğer katılımcılara teşekkür konuşması yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL