TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.317
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.687
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 198
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.366
Sağlık Haberleri
 • Okuma Sayısı: 333

 • Yıldırım’dan vatandaşa aşı çağrısı

  Erdoğan DEMİR/EDİRNE- Edirne Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, vatandaşlara covid aşısı konusunda çağrıda bulundu. Yıldırım, dünyada ve ülkemizde pandeminin devam ettiğini dile getirerek,..

  Erdoğan DEMİR/EDİRNE-

  Edirne Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, vatandaşlara covid aşısı konusunda çağrıda bulundu.

  Yıldırım, dünyada ve ülkemizde pandeminin devam ettiğini dile getirerek, “Ancak hızlı ve yoğun aşılamalar sonucunda geçtiğimiz yıla göre hastanelerdeki yoğun hasta yükümüz azalmış durumda. Bu ne demek aşılar gerçekten etkili, o yüzden tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. 1.doz aşısını yaptıranlar muhakkak 2.doz aşısını yaptırmalı.  2 doz Sinovac aşı yaptıranlar, muhakkak 3.doz aşısını yaptırmalı. 2 doz Sinovaclılar,  1 doz Bionchtec’liler eğer 2. ve 3. dozlarını yaptırmazlarsa yeterince koruyuculuk sağlamaz. Toplum sağlığı ve halk sağlığı riske girer. Bu yüzden tüm sevdiklerimiz için kendimiz için halkımızın sağlığı için aşılarımızı olalım, eksik aşılarımızı tamamlayalım. Tabi sadece aşı olmak yetmez. Aşılarımızı eksiksiz yaptırıp, toplu alanlarda özellikle kapalı alanlarda muhakkak maskemizi kullanalım, mesafemize dikkat edelim. Aşı ile beraber maske ve mesafemzie dikkat edersek inşallah hep beraber en kıs sürede kurtulmuş olacağız.Teşekkür ederim.” dedi.

   

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL