YİNE AYRIŞTIRMA…YİNE AYRIŞTIRMA…

         Adnan KARAKAYA   akarakaya@kesanpostasi.com   Ülkemizin geçtiğimiz haftaki gündemi Müftülere nikah kıyma yetkisinin verilmesi oldu. TBMM’de yapılan oylama sonucunda artık Müftüler ve görevlendirdikleri imamlar resmi nikah kıyacaklar. Benim için bir sakınca yok. Ha belediye memuru nikah kıymış, ha müftü veya imam. Ben evlendiğimde önce belediye nikah memuruna nikahımı kıydırdım, daha sonra evimde...

Yazar: Adnan KARAKAYA - Yazının Tarihi: 26 Ekim 2017 - Okunma Sayısı:611 defa okundu.

14925810_10154040330803715_8571030099672566361_n

         Adnan KARAKAYA 

 akarakaya@kesanpostasi.com

 
Ülkemizin geçtiğimiz haftaki gündemi Müftülere nikah kıyma yetkisinin verilmesi oldu. TBMM’de yapılan oylama sonucunda artık Müftüler ve görevlendirdikleri imamlar resmi nikah kıyacaklar. Benim için bir sakınca yok. Ha belediye memuru nikah kıymış, ha müftü veya imam. Ben evlendiğimde önce belediye nikah memuruna nikahımı kıydırdım, daha sonra evimde imama nikah kıydırdım.
Ülkemiz son 10 yılda insanlar çok ayrıştırıldı. Bu nikah kıyma olayıdaayrıştırmanın bir parçası olacak. Şimdiden öyle gözüküyor. Bildiğiniz gibi köylerde muhtarlarda nikah kıyıyordu. CHP meclise bir önerge verip mahalle muhtarlarına nikah kıyma görevi verilmesini istedi. İşin suyu çıktı mı? çıkmadı mı? CHP’de kızamıyorum. Çünkü muhalefet görevini yapıyor.
Benim korkularıma gelince..
Benim bir düğünüm olsa ben belediye nikah memuruna mı nikah kıydıracağım, İmama mı.. ben bir iş adamıysam bunu iyi düşünmem gerekiyor. Hükümet tarafından ihale alıyorsam mutlaka nikahımı bir imamın kıyması gerekiyor. Çünkü bu yasayı onlar çıkardı. Eğer aksini yaparsam karşıt görüşlü olucam. Bu düşünce düğünüme gelenler içinde aynı. Çünkü bir hafta önce falancanın düğününe gitmiş, belediye memuru nikah kıymış. Ha bu hükümet yanlısı değil! Benim düğünüme gelmiş imam kıymış. Ha bu hükümet yanlısı deyip ya sevinecek yada yakında kim bilir hangi ihaleyi kapmak istiyor diye lafını söyleyecek.
Çözüm ne olmalı?
Benim için en iyi çözüm çıkarılacak bir yasa ile toplu yerlerde nikah kıyılmaması. Nikah kıydıracak şahıslar yanına üç, beş tanıdığını alıp ya belediye nikah salonuna yada müftülüğe gidip nikahını kıydırsın. Kafalar karışmasın. Bilmem biz nasıl düşünüyorsunuz?
*****
Kanun lafı geçince aklıma yeni bir konu daha geldi. Geçtiğimiz hafta Keşan’da 2,5 kilogram deterjan çalan çocuğun tutuklandığını duydum. Bunun neresi yanlış diyorsanız, hırsızlığın küçüğü büyüğü olmaz derim. Konumuz bu değil. Konumuz Keşan’da 500 gram bonzai ile yakalanan şahısın serbest bırakılması. Deterjan çalana tutuklama, gençleri zehirleyene tutuksuz yargılama. Sizce bu hak ve adil mi?
Uyuşturucu kullanımının önüne geçmek istiyorsak caydırıcı cezalar olmalı. Nasıl ki bir çocuk 2,5 kilogram deterjan aşırdığı için cezaevine gönderiliyorsa, satıcılar da ceza evine konmalı. Bonzai denen uyuşturucu öyle bir illet ki gençlere dilencilik bile yaptırtıyor. Uzunköprü’de de duyulduğu üzere bonzai kullanan gençlerimizin sayısında giderek artışlar var. Yeni emniyet müdürümüz bu konuya el atmış. İnşallah yakında bununda kökü kurutulur. Ama bu sadece Uzunköprü ile olmaz. Tüm ülkemizde bonzai denen ve benzeri uyuşturucular ile savaş açılır.
Tebessüm yüzünüzde, sevgi yüreğinizde, sevdikleriniz hep yanınızda olsun. Her ne işiniz varsa olumlu şekilde sonuçlanması dileğimle…..

Günün Sözü : Kırıldıkça değişirsin, Değiştikçe güçlenirsin. Güçlendikçe umursamazsın

Yorum Kapalıdır.

Arşiv

Reklam Alanı