Asayiş Güncel

Yine Yayla yine kurtaran Musfata Altunhan

ERDOĞAN DEMİR- Yayla sahilinde bugün meydana gelen bir olayda oyuncak şişme botla denize açılan ve rüzgarla birlikte açığa sürüklenen anne ile 5 yaşındaki oğlunu kurtarmaya çalışan 3 kişi de mahsur..

Yine Yayla yine kurtaran Musfata Altunhan

ERDOĞAN DEMİR- Yayla sahilinde bugün meydana gelen bir olayda oyuncak şişme botla denize açılan ve rüzgarla birlikte açığa sürüklenen anne ile 5 yaşındaki oğlunu kurtarmaya çalışan 3 kişi de mahsur kalınca, devreye giren  iş insanı Mustafa Altunhan mahsur kalanları teknesi ile kurtardı.

Anne ve oğlu, Yayla sahilinde oyuncak şişme bota binerek Saros Körfezi’ne açıldı. Şiddetli rüzgarın etkisiyle sürüklenip 1 mil açıkta mahsur kalan anne ve oğlunu kurtarmak isteyen  3 genç de yardıma gitti. Yardıma giden 3 genç de denizde mahsur kalınca devreye tesis işletmecisi Mustafa Altunhan girerek teknesiyle anne ve oğlu ile dalgaların arasında mahsur kalan 3 genci karaya çıkardı.Denizden kurtarılanlar, Mustafa Altunhan’a teşekkür etti.

Altunhan bu kurtarma operasyonundan sonra uyarılarda bulunarak şunları söyledi. “Hiçbir millet bunu yapamaz, bakın bu üç tane delikanlı anne ve çocuğu kurtarmak için canlarını nasıl tehlikeye atmışlar.  Ama her zaman böyle şanslı olunmaz ya ben orada olmasaydım, başka hiçbir deniz aracı da yoktu. Ulusal televizyon kanallarında anlattım, kendi sosyal medyamda anlattım, karadan denize rüzgâr olduğu zaman deniz yatağına böyle oyuncak botlara binilmemesini hatırlattım arkadaşlar Türkiye genelinde böyle onlarca insan boğuluyor lütfen yapmayın

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL