Güncel Okuma Sayısı: 17

Yöneticiler, yatırımlar için el ele verdi…

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, 29 Temmuz 2016 Cuma günü , Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nde Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan ve Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı..

Yöneticiler, yatırımlar için el ele verdi…

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, 29 Temmuz 2016 Cuma günü , Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nde Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan ve Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’yla birlikte giderek, geçen hafta içerisinde ihalesi yapılan Keşan Sanayi Kavşağı’nın projesiyle ilgili karayolları yetkililerinden bilgi aldıklarını belirterek, “Özellikle Sanayi içersine giriş çıkışta sorun yaşanmaması amacıyla yetkililere isteğimizi ilettik. Yine aynı şekilde bu kavşağı yakından ilgilendiren diğer bir konuda Toptancı Hali ve Keşan Şehirler Arası Otobüs Terminali’nden çıkan araçların da bu kavşağı kullanması oldu. Yaptığımız görüşmelerde hem sanayi sitemizin hem de toptancı hali ve otogarın yapılacak olan kavşaktan etkilenmemesi için projede bir takım düzenlemeler yapılmasını talep ettik.” dedi.

 

13882344_10210553293254523_824909719979152419_n 13895213_10210553293614532_7197187040768262590_n

Keşan’da devam eden ulaşım projeleri ile ilgili dün İstanbul’a giden AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan ve Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, karayollarında bir takım görüşmelerde bulundu.

Birlik beraberliğin ön plana çıktığı bugünlerde, Keşan’ın geleceği için siyaset ve ticaret birlik içinde Keşan’ın ulaşım sorunları ile ilgili İstanbul’da görüşmelerde bulundu.

Dün sabah saatlerinde İstanbul’a giden AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan ve Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nde Karayolları 1. Bölge Müdürü İbrahim Halil Akgündüz, Proje Şefi Sinan Sezen, Baş MühendisÖzgür Köksal ve Proje Etüt Baş Mühendisi Metin Kisikoğlu tarafından karşılandı.

“Sanayi Kavşağı…”

Uzun süren görüşmenin ardından açıklama yapan Hüseyin Boyalık, Keşan’a yapılacak olan her türlü çalışmada birlik beraberliğin önemli olduğunu belirterek, “Keşan’ımızın ulaşım projelerini görüşmek üzere Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’ne Keşan Belediye Başkanımız Mehmet Özcan ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu ile birlikte İstanbul’a giderek Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’ne gittik. Burada öncelikle geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan Keşan Sanayi Kavşağı’nın projesiyle ilgili Karayolları yetkililerinden bilgiler alıp, proje ile ilgili görüşmelerde bulunduk. Özellikle Sanayi içersine giriş çıkışta sorun yaşanmaması amacıyla yetkililere isteğimizi ilettik. Yine aynı şekilde bu kavşağı yakından ilgilendiren diğer bir konuda Toptancı Hali ve Keşan Şehirler Arası Otobüs Terminali’nden çıkan araçların da bu kavşağı kullanması oldu. Yaptığımız görüşmelerde hem sanayi sitemizin hem de toptancı hali ve otogarın yapılacak olan kavşaktan etkilenmemesi için projede bir takım düzenlemeler yapılmasını talep ettik. İnşallah kısa süre içersinde inşaatına başlanacak olan Sanayi Kavşağı ile birlikte Keşan’ın ulaşım anlamında tüm sıkıntıları bitmiş olacak. Bu yapılan kavşaklarla,  Keşan’ımız Yenimuhacir Kavşağı’ndan Destek Kıtaları’na kadar modern ve güzel bir kavşak sistemi ile ulaşım anlamında artık sıkıntı yaşamayacak, kazalar da azalacaktır.” dedi.

“Karayollarından heyet, Keşan’a gelecek”

Bölgede karayollarının çalışmalarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını da dile getiren Boyalık, şunları söyledi:“Keşan’ımızda ve bölgemizde karayollarının sorumluluk bölgesinde olan yollarımızla ilgili görüş alışverişinde bulunduk.  Kısa sürede Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nden gelecek heyetle Keşan’ımızda incelemelerde bulunacaklar. Yaşanan diğer sıkıntıları da bu görüşme sırasında birebir yerinde gösterme imkanımız olacaktır.”

“Ana yola üst geçitler yapılacak”

Hüseyin Boyalık, yapılan görüşmeler sırasında gerek Efes Yolu gerekse Yenimuhacir Kavşağı ile Migros Kavşağı arasında kalan bölümde yayaların karşıdan karşıya geçişte sıkıntı yaşamaması amacıyla yol üzerine konulacak olan yaya üst geçitleriyle ilgili de görüşmelerde bulunduklarını belirterek, yapılacak olan üst geçitlerle ana yol üzerinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan vatandaşların da artık kaza tehlikesi ile karşı karşıya kalmasının önleneceğini söyledi.

“Migros Kavşağı Kurban Bayramı’na kadar tamamlanacak”

Boyalık, son olarak ise yapımı devam eden Migros Kavşağı ile ilgili bir görüşmelerinin olduğunu belirterek, Migros Kavşağı’nın Kurban Bayramı’na kadar kullanıma açılacağını dile getirdi.

www.gundemsaros.com.tr

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL