Köşe Yazısı

YORGUN DÜŞTÜ YÜREĞİM.

 Tolga TURAN Blog Sayfa  http://tolga-turan.webnode.com.tr/ Facebook   https://www.facebook.com/ tolgatr Twitter       https://twitter.com/ Tolgatran E-mail        tolgatr35@gmail.com     Sabah artık kızıla boyanmış bu sabah. Sayısını bilemediğim kaç gecenin hesabı verildi bu gün önüme. Bu hesapta..

YORGUN DÜŞTÜ YÜREĞİM.

2013-12-12-17.58.22-225x300

 Tolga TURAN
Blog Sayfa  http://tolga-turan.webnode.com.tr/
Facebook   https://www.facebook.com/
tolgatr Twitter       https://twitter.com/
Tolgatran E-mail        tolgatr35@gmail.com

 

 

Sabah artık kızıla boyanmış bu sabah. Sayısını bilemediğim kaç gecenin hesabı verildi bu gün önüme. Bu hesapta neler yoktu ki kaç gece bir çocuk gibi düşüp ağladığım mı yoksa ihanetinin bir tomurcuk gibi açıldığımı. Bugün kaç rüzgârlar esecek kaç fırtınalar kopacak içimde ama ben yine bir başınayım her zaman olduğu gibi. Bir de mevsimlere emzirdiğim yalnızlığım var yanımda. Artık o kadar çok iyi biliyorum ki mahmur bakışların eşsiz gözlerinde tıpkı bir uçurum misali durmakta takı uzaklardan bir ses düşünceye kadar yalnızlığıma. Yorgun mu düştü yüreğim bugün.

Her akşam mehtap kızlılığını kaybederken ışıklarımı söndürdüğüm kalbimi kararttım. Göğüs kafesimde ne olduğunu bilemediğim ince bir sızı var öyle bir sızı ki pervasızca bir acı bu anlamlandıramadım. Birileri boğuyor beni gözlerim kapalı derinlerimde alaycı bir acı biri ki verir ki belki bir idam sehpasında sallanıyor ruhum ya da musalla taşında yatıyor hayali bedenim. Ölümün her anını yaşıyorum her günüm zehirli dakikalar la geçse de. Ay ışıkları yakamozlara saçarken denizlere kim bilir kaç sevda buna benim sevdam da dâhil kül oldu bu limanda bu şehirde.

Beni karanlıkların koynuna atmaksa muradın o sebep mum ışıkları benim kovalamakta. Güneşin soluk ve silik kaldığı sonbaharlar da. Teminde yaralı hislerimde. Suskunluğumu kör kuyulara hapsettim bu gece.Düşen yorgun yüreğime inat..Ağladığım kadar hiç gülmedim ben.Elimde son bir nefesim vardı sanırım artık o da iflas etti.O an anladım ki yaşamak bana göre değil .Gün doğmadan daha ucu delinen öfkem adeta yüreğimden bağırarak çıkıyor.Yorgun düşen yüreğime inat.

 

Zümrüt çiçekleri açmakta tüm yorgunluğa inat düşmelere inat.Acılarla çoğalıp savrulurken yüreğim.Her yolun bir kavşağında karşıma çıkmakta.Ateş düşlerimde artık yanmaz gölgem yok gibi yoktan da öte yoktan ziyade .Artık sabrım firar da nefretim her bir yanıma bulanmış .Pişmanlığım bazen yüreğimde bir buz tanesi gibi erirken .Gecelerim hala avuçlarımda suskun ve bir o kadar sessiz ve benim yorgun yüreğim ölü bir bulut gibi solgun olmayan güneşleri uğruna.

 

Yorgun düştü yüreğim..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL