Bölgeden Güncel Manşet

Yunanistan’da Türklerin yaşadığı bölge 3.cü dünya gibi

Yunanistan’da Türklerin yaşadığı bölge 3.cü dünya gibi

 

  • Eşitliğe İlk Adım Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu, geçen 3 yıllık sürede Türklerin yaşadıkları mahalle ve köylere herhangi önemli bir iş yapılmadını  açıkladı.

Haber Merkezi (Keşan Postası)- Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesinde Türk nüfusun yoğun olduğu Gümülcine Eşitliğe İlk Adım Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu tarafından yapılan basın açıklamasında “Türklerin yaşadığı bölge 3.cü dünya gibi” olarak nitelendirildi.Medyada yer alan haberlerde Türklerin oturdukları mahallelerin üçüncü dünya ülkesi görünümü verdiğini vurgulanıyor..

10302013-07

Gümülcine Belediye Meclisi’nin  24 Ekim tarihindeki  toplantısında gündem dışı görüşülen trafik düzenleme konularında 23 Ekim tarihinde Yeni Yol üzerinde meydana gelmiş olan kazaya dikkat çeken Eşitliğe İlk Adım Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu, daha önce bu kavşağa trafik lambası koyulmasını talep ettiklerini dile getirmişti. Ancak daha önce ve daha sonra çok sayıda ağır kaza meydana gelmesine rağmen trafik lambası halen koyulmadı, hatırlatmasında bulundu. Bunun üzerine Belediye Başkanı teknik programda değişiklik yapılacağını ve acilen Yeni Yol- Egnatiya kavşağına proje hazırlanıp, düzenleme yapılacağını duyurdu.

“Türklerin yaşadığı bölge 3.cü dünya gibi”

Başkanların söz alıp 2014 yılı teknik program önerileriyle ilgili eleştiri ve önerilerini sunduğu gündem ile ilgili azinlica haber sitesinde yer verilen habere göre  Eşitliğe İlk Adım Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu söz alarak bir kez daha Türklerin ikamet ettikleri mahallelerin üçüncü dünya ülkesi görünümü verdiğini vurgulandı. Ekim ayı içinde yağan yağmurun etkisiyle her yıl olduğu gibi yine Harmanlık, Bağlar Mahallesi ve Kozluköy yolu mahallelerinde taşkınlık yaşandığını dile getirmiş, bu mahallelerde yaşayan çocukların maalesef bu yıl da yine çamurlardan geçerek okullarına gittiklerini ve belediye yönetiminin seçim öncesi altyapı ve kanalizasyon vaatlerinin yine boşa çıktığını, yerel seçimlere 7 ay kalmasına rağmen herhangi bir çalışmanın başlamadığını belirtmiştir. Ayrıca mevcut iktidarın seçim söylemlerinde yer alan ve bir türlü çözümlenmeyen Mastanlı okulu projesini bir kez daha hatırlatmıştır.

Sibel Mustafaoğlu’nun sözlerinden etkilenen Gümülcine Belediye Başkanının yıllardır Mastanlı okulu konusunda Belediye yönetimlerinin, Valiliğin ve Milletvekillerinin yalan söylediğini ve okulun mevcut durumda yapılamayacağını ve şimdi 18 yıl sonra ancak konuyla ilgili gelişme yaşanabileceği söyleminde bulundu.

Konu Eşitliğe İlk Adım Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu’nun geçen 3 yıllık sürede Türklerin yaşadıkları mahalle ve köylere herhangi önemli bir iş yapılmadı, umarız yaparsınız biz de sizi tebrik ederiz sözleriyle son buldu.

Ayrıca Gümülcine Belediye meclisi, Eşitliğe İlk Adım Listesi dışında, tüm listelerin desteğiyle Semadirek adasının çöplerini bu yıl bir kez daha Baraklı köyü yakınlarındaki çöplüğe taşıma kararı almıştır. Gümülcine Belediyesi, Semadirek Belediyesi ve Doğu Makedonya Trakya çöp idaresi anonim şirketi arasında imzalanması karalaştırılan sözleşmeyle Gümülcine Belediyesi 16,830 Euro karşılığında Semadirek adasının çöplerini kabul edecek. Eşitliğe İlk Adım Listesi Baraklı köyü ve etrafı için zaten tehlike arz eden ve acilen kapatılması gereken çöplüğü daha fazla yüklemeye karşı ret oyu kullandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL