Bölgeden

Yurdakul, 57.Alay’a Keşan’a Kadar Eşlik Edecek..

Yurdakul, 57.Alay’a Keşan’a Kadar Eşlik Edecek..

 

Alay’ın anısını yaşatmak amacıyla her yıl 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlamaları için Tekirdağ’dan yürüyüşler düzenleyerek Çanakkale’ye giden 57. Alay Yürüyüş Komitesi adına Komite Üyelerinden Meliha Elitaş, 57. Alay Gönüllüleri Muammer Taşar, Ruhi Çınar ve Taylan Elmas, 26 Şubat 2016 Cuma günü saat 16.00’da Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’u Başkanlık makamında ziyaret ettiler.

aDSC_6437

Gerçekleştirilecek olan 57. Alay Yürüyüşünün Çanakkale’ye gidiş programı ve diğer çalışmalar hakkında bilgiler veren 57. Alay Yürüyüş Komitesi Üyelerinden Meliha Elitaş, 57. Alay Gönüllüleri Muammer Taşar, Ruhi Çınar ve Taylan Elmas, 13-18 Mart 2015 tarihinde “57. Alay Tarihine Yürüyor” yürüyüşüne verdiği desteklerden dolayı ve yürüyüşe katılıp Haliçköy Mahallesi’ne kadar da kendilerini yalnız bırakmadığı için Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a teşekkür edip plaket takdim ettiler.

  1. Alay Yürüyüş Komitesi Üyelerinden Meliha Elitaş, bu yıl altıncısı gerçekleştirilecek olan 57. Alay Yürüyüş programı çerçevesinde, 13 Mart 2016 Pazar günü Tekirdağ’dan yürüyüşün başlangıcının yapılacağını, 14 Mart 2016 Pazartesi akşamı Malkara’ya gelinerek Malkara’da konaklayacaklarını, 15 Mart 2016 Salı günü sabahı da Malkara’dan yola çıkıldıktan sonra Keşan, Evreşe ve Gelibolu istikametinden geçilerek 18 Mart 2016 Perşembe günü devlet törenlerinin yapıldığı Şehitler Abidesi’nde 57. Alay Yürüyüşünün son bulacağını belirtti.

DSC_6434

Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ise; “57. Alay olarak yapmış olduğunuz tarihe yolculuğunuzda Malkara’ya da uğramanız Malkaramıza ayrı bir onur ve gurur veriyor. Konaklama, yemek ihtiyacı ve diğer ihtiyaçların karşılanması konularında 57. Alay gönüllülerine sonuna kadar destek olacağız. Büyük bir mutlulukla sizleri karşılayacak, büyük bir şerefle hem kendi adıma hem de Malkaralı hemşerilerim adına Keşan’a kadar sizlere eşlik edeceğim. Geçtiğimiz yıl 14 km yürüyüp Haliçköy Mahallesi’ne kadar sizlere eşlik edebilmiştim ve ‘bir sonraki sene Keşan’a kadar’ diyerek siz atalarımızın yüreklerini yâd eden 57. Alayımıza söz vermiştim. Bu yıl 14 km ile sınırlı kalmayıp 27 km boyunca, sizleri Keşan’da karşılayacak olan Keşan Belediye Başkanımız Mehmet Özcan’ın yanına kadar sizinle birlikte yürüyeceğim.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL