Yurdakul, kooperatif başkanları ile kahvaltıda buluştu

kesanpostasi

BELEDİYE BAŞKANI ULAŞ YURDAKUL KOOPERATİF BAŞKANLARI İLE KAHVALTI PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Dünya Kooperatifçilik Günü kapsamında 20 Aralık 2019 Cuma günü saat 9.30’da Lezz-Et Lokantasında kooperatif başkanları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Kahvaltı programında; Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Özer, Ersin Kaçar, Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Demirkıran ve kooperatif başkanları ile temsilcileri yer aldı.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Sizlerin yaptığı ciddi anlamda önemli ve kıymetli bir iş. Bir nevi kamu adına yöneticilik ve idarecilik yapıyorsunuz. Bulunduğunuz çevreye gerek ekonomik anlamda gerek sosyal anlamda daha fazla faydalı olabilmek için hepiniz yoğun bir emek ve mesai sarf ediyorsunuz. Özellikle kalkınma kooperatifleri Malkara’nın ekonomisini ayakta tutan kuruluşlar. Çünkü kooperatifler sanayici ile üretici arasında bir köprü vazifesi görüp sanayicinin ürettiği ürünleri üretici ile buluşturarak üreticilere katkı sağlıyorlar. Sizin faaliyetleriniz sonucunda Malkara’nın ekonomisinde hareketlilik oluyor. Malkara’nın ekonomisi sonuçta tarım ve hayvancılığa bağlı ekonomi. Ben tüm kooperatiflerin özellikle yapısını inceleyip gücünün farkına varmasını gerektiğini düşünüyorum. Kooperatifinize ve kooperatifinizin ortaklarına en yüksek kazancı getireceğiniz günlerde inşallah hep birlikte beraber oluruz. Bizler Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi olarak üreticinin gelişmesi adına çalışmalarını yürüten kooperatif başkanlarımıza yardımcı olmaya destek olmaya hazırız.” diyerek kooperatif başkanlarının Dünya Kooperatifçilik Günü’nü kutladı.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un konuşmasının ardından Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Demirkıran; “Değerli kooperatif başkanlarımız 21 Aralık Dünya kooperatifçiler günümüz kutlu olsun. Hep kooperatifçiliği önde tutarak üretim sizde, birlik sizde, güç sizde diyerek bu günümüzde bizleri hatırlayan Malkara Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul’a gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Demirkıran, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a çiçek ve plaket takdim etti.

Kahvaltı programı yapılan fikir alışverişlerinin ardından son buldu.

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Gaytancıoğlu'ndan Mesaj

CHP EDİRNE MİLLETVEKİLİ DOÇ. DR. OKAN GAYTANCIOĞLU’NUN ATATÜRK’ÜN […]