TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 180.303
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 7.103
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 134
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.108
Vefat Okuma Sayısı: 3.206

Yusuf Erkek kalbine yenik düştü

Almanya’nın KRV eyaleti Mülheim an der Ruhr ( die schöne Stadt am Fluss) kentinde ikamet eden, aslen Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Sarılar köyünden olan genç söz yazarı ve besteci Yusuf..

Yusuf Erkek kalbine yenik düştü

Almanya’nın KRV eyaleti Mülheim an der Ruhr ( die schöne Stadt am Fluss) kentinde ikamet eden, aslen Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Sarılar köyünden olan genç söz yazarı ve besteci Yusuf Erkek geçirdiği kalp krizi neticesinde Hak’kın rahmetine kavuştu.

42 yaşında yaşamını yitiren Yusuf Erkek‘in cenazesi bugün yurda getirilip yarın öğle namazına müteakip memleketi Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Sarılar köyünde defnedilecektir.

Yusuf  Erkek, 31 Ekim 1978 yılında Almanya’nın Oberhausen şehrinde Dünya’ya geldi. İlköğretim ve liseyi Almanya da bitirdi. Müziğe olan ilgisi çocukluğunda başladı. Erkek, İlerleyen zamanlarda özel bir sigorta şirketinde temsilci olarak çalıştı. Ama müzikten hiç kopmadı, daha da doğrusu kopamadı. Ünlü Profesör, müzik ve şan hocası Yaşan Elmas ile tanışıp, kendisinden şan ve nota dersleri aldı. Fahrettin Güneş’ten saz, ork ve Behsat Tekbilek’den kaval, ney gibi nefesli çalgılar eğitimi aldıktan sonra müzik yaşamına daha profesyonel olarak başladı.

2008 yılına gelindiğinde “Yaktın Beni” dünya adlı albümünün çalışmalarını tamamladı ve piyasaya çıktı. 2008 yılından sonra kariyerine yönetmenlik alanında devam etmeyi tercih etti ama müziğe olan ilgisi devam etti söz ve beste yazarlıgı (ghost songwrıter ) yaptı.

Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

www.kesanpostasi.com

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL