Köşe Yazısı

YÜZBAŞI ŞEHİT ESAT OKTAY YILDIRAN’IN HATIRASINA

YÜZBAŞI ŞEHİT ESAT OKTAY YILDIRAN’IN HATIRASINA

Türk milleti tarihi boyunca ülkesi ve milleti için milyonlarca şehit vermiştir. Ve bunların bazıları bilinse de bilinmeyen bir çok şehitler vermiştir. Türk tarihi sakalar devrinden başladığını varırsak belki de insanlığın tarihinden bu zaman dilimine kadar şehit veren yüce millettir. Tarihin her noktasında adı geçen bu necip milletimizden olmak ise büyük şereftir.

Sinsi bir suikast sonucunda şehit edilen Yüzbaşı Şehit Esat Oktay Yıldıran’ ın vatan sevdası da kuşkusuz sorgulanamaz cinstendir. Devletin sert yüzünü bölücülere gösteren yüzbaşı emir komuta zincirinden dışına çıkmadığı tamamen belli olmuştur.

En büyük hatamız ise vatanına hizmet eden vatan evladına sahip çıkmamaktır. Aslında milli eğitim müfredatlarında muhakkak şehitlerimizin hakkında, onları anlatan dersler veya konular daha fazla etkili olarak anlatılması gerekmektedir. Milliyetçi olmak ise kendi ülkemizde suç olmaması gerekir.

Çin’ de ki ise zulme uğrayan Türklerin hakkını kim savunacak. Sadece kendi ülkemiz de değil tüm dünya Türklerine sahip çıkmalıyız. Şehit yüzbaşının da hakkını bizler savunmamız gerekir. Türk’ün ülkesinde Türküm demek, Türkçü olmak suç değil en büyük şereftir ve hakkıdır. Tüm dünya ülkelerinde yaşayan Türklerin haklarını savunması da elzemdir. Vatan için hizmet eden kim olursa olsun onun hatıralarına da sahip çıkmak bize düşer. Şehit ve gazi çocuklarına daha önem vermemiz gerekir. Sadece devlet değil de halkında bu düzeyde etkili şekilde yardım edilmesi gerekecektir.

Halk askerini ve güvenlik kuvvetini severek güvenmesi gerekir. Devlet işte o zaman halk ile bütünleşir. Bizler

Atatürk’ün

Seyit Onbaşı’nın

Mehmet Akif Ersoy’un

Enver Paşa’nın

Mareşal Fevzi Çakmak Paşa’nın

Süleyman Demirel’in

Alparslan Türkeş’in

Atsız’ın

Muallim Hayrullah Efendi’nin

Sütçü İmam’ın

Halide Edip Adıvar’ın

Kazım Karabekir’in

Ata Bey’in

Bilge Kağan’ın

Metehan’ın

Kürşad Ve 40 Çerisi’nin

Yavuz Sultan Selim’in

Kanuni Sultan Süleyman’ın

Fatih Sultan Mehmet’in

Hatıralarına sahip çıkmamız gerekir.Hangi neden olursa olsun vatanına hizmet eden bunun gibi sayısız Türk evlatlarına sahip çıkmamız gerekirken şahsi menfaat uğruna ecdadına kötü söz söyleyen Türk halkı olamayız. Biz batılılar gibi atasını inkar eden değiliz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL