Siyaset

Zakir Tercan’dan Vali Kırbıyık’a Veda açıklaması

ERDOĞAN DEMİR- MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Edirne Valisi H.Kürşat Kırbıyık’ın Sağlık Bakanlığı yardımcılığına atanmasının ardından bir veda açıklaması yayınladı. Tercan’ın açıklaması şöyle; “Saygı Değer Hüseyin Kürşat Kırbıyık Valimiz;..

Zakir Tercan’dan Vali Kırbıyık’a Veda açıklaması

ERDOĞAN DEMİR- MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Edirne Valisi H.Kürşat Kırbıyık’ın Sağlık Bakanlığı yardımcılığına atanmasının ardından bir veda açıklaması yayınladı.

Tercan’ın açıklaması şöyle;

Saygı Değer Hüseyin Kürşat Kırbıyık Valimiz; Göreve geldiği günden bugüne kadar, hep koştu, yoruldu, terledi, mücadele etti, proje üretti, eksik kalan projeleri tamamladı. Edirne İlimize bir çok eser kazandırdı. Deprem bölgesinde şanı büyük hizmet etti. Üzerine her ne düşüyorsa fazlasıyla yerine getirmek için büyük mücadele ederek görevini layıkla yerine getirdi.

Sayın Hüseyin Kürşat Kırbıyık Valimiz; kısa zamanda herkesin gönlünü fethetti ve kısa zamanda büyük projelere imza attı. Sağlık Bakan Yardımcısı olarak atandı. Kendisi çok bilgili, bilgi birikimi olan, devleti iyi tanıyan bir devlet adamıdır. İnşallah daha yüksek makamlarda görürüz.

Edirne’nin sorunlarına kayıtsız kalmayan, çalışkan, dürüst, ilkeli, disiplinli bir Vali.

Edirne İlinin, İlçelerinin, Beldelerinin, Köylerinin sorunlarını gidermek için 7/24 saat çalıştı. Herkesin sıkıntısını gidermek için babalık görevi yaptı, derdi olanların dertlerine merhem oldu…

Biz siyasetle uğraşan kişiler olarak; her şeyi görüyoruz, duyuyoruz, takip ediyoruz. Onun için diyorum ki, Sayın Valim Allah sizden razı olsun…

Valimiz Sayın Hüseyin Kürşat Kırbıyık’ın; Edirne için büyük bir şans olduğu bir gerçekti. Makam sahibi olabilir, bol paranız, yatınız katınız olabilir ama kimseye faydanız yoksa bırakınız Vali olmayı siz gerçek anlamda koskoca bir “Hiç” siniz.

Valimiz Sayın Hüseyin Kürşat Kırbıyık; Edirne ilimiz ile bütünleşmiş, özdeşleşmiş, hizmet etmek için dur-durak bilmeyen, saat mefhumu gözetmeyen, çalışmayı, hizmet etmeyi ibadet sayan koca yürekli bir devlet…

Valimiz Sayın Hüseyin Kürşat Kırbıyık; Kimseye zararı dokunmayan, Herkese faydası olan, Kimseyi üzmeyen, Hep doğrudan yana olan, Doğruları konuşan, Üç-beş kuruş menfaat uğruna inandığı değerlerden taviz vermeyen, Çocukla-çocuk, Büyükle-büyüktü.

Bir vali düşünün ki; kimsesiz ve yetim çocuklara baba, fakire-fukaraya çare, mazlumlara, boynu büküklere, mağdurlara merhamet. Çünkü o yıldızlar gibi hep karanlıkta ortaya çıkıyordu!

Fakirin-fukaranın hakkına tenezzül etmeyen.

Devlet-millet malına, kul hakkına eli değmemiş.

O eli tutuğumuzda elimizin kirlenmediği.

Asil ruhlu, erdemli.

Adam gibi adam.

Gönlü-kalbi-ruhu merhametli.

İmanı ile bütünleşmiş.

Temiz bir yürek, namuslu ve şerefli bir Vali.

Benim nazarımda; Sayın Hüseyin Kürşat Kırbıyık Valimiz; nefsini, ben duygusunu, kibiri, gururu ayaklarının altına almış temiz bir devlet adamıdır. Türkiye genelinde ilk beşe girecek ahlak abidesidir.

Sayın Hüseyin Kürşat Kırbıyık Valimiz; İyi arkadaş, iyi dost aklından hiç kötülük geçirmeyen, her şeyin farkında olup iyiliği tercih edendir. Kalbin gibi kalplerde ol hep. Allah, yakınlığına alıştığın kalbin yokluğunu göstermesin…

Zarafetin, kibarlığın, saygının, adabın bizzatı kendisidir! Biz, siz, hepimiz Sayın Valimizin müptelasıyız. Sayın Valimiz muhteşem bir detay. İyi ki var.

Bir insana “Eksik olma” demek ne kadar güzel bir ifade, değil mi? “Eksik olma” Sayın Valim! Çünkü varlığın çok güzel…

Kaliteli insanlara denk gelsin hayatınız. Nerde nasıl davranacağını bilen, karakteri sağlam olan ve sizi el üstünde tutan insanlar. Sadece iyi günde varlığını belli edip kötü günde yok olmayan, sözünün eri olan insanlar. En önemlisi varlığı hayatınız da belli olan insanlar.

Önemli olan giderken, geride böyle güzel bir hoşsa da ve eser bırakmak değil mi?

Allah! Yolunuzu ve yönünüzü şaşırtmasın! Kalbinizi doğruluktan haktan ve hakikatten ayırmasın!

 

İnsanı insan yapan, yüzüne güzellik katan ve onu sevdiren tek şey kalbinin temizliğidir. Yoksa hepimiz aynıyız, etten ve kemikten oluşmuş bedenleriz. Bizi birbirimizden ayıran tek şey kalplerimizin özelliğidir. Kalbi, gönlü, ruhu güzel olan Sayın Hüseyin Kürşat Kırbıyık Valimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Sayın Valim; Gülle güle git, hakkınızı bize helal et… Bizim sizde hakkımız varsa helal olsun… Yolunuzu, bahtınız açık olsun, Allah yönünüzü şaşırtmasın! Kalbinizi doğruluktan haktan ve hakikatten ayırmasın… Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Yeni görevinizde başarılar diliyor, saygılar sunuyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL