TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Dünya Kültür Sanat Okuma Sayısı: 389

ZEHRA TÜRKER NİNE HOLLANDA DA GURBETÇİ ÇOCUKLARIN SEVGİLİSİ OLDU

HOLLANDA ŞÖVALYESİ İYİLİK MELEĞİ ZEHRA TÜRKER Hollanda’ya yıllar önce gelen ve yaptığı gönüllü çalışmalar, engellilere ve yaşlılara destekleri, sokak hayvanlarına katkıları vede son 5 yıldır Hollanda da oğlunun 309 m2 ..

ZEHRA TÜRKER NİNE HOLLANDA DA GURBETÇİ ÇOCUKLARIN SEVGİLİSİ OLDU
HOLLANDA ŞÖVALYESİ İYİLİK MELEĞİ ZEHRA TÜRKER
Hollanda’ya yıllar önce gelen ve yaptığı gönüllü çalışmalar, engellilere ve yaşlılara destekleri, sokak hayvanlarına katkıları vede son 5 yıldır Hollanda da oğlunun 309 m2  evindeki ATATÜRK ve ÇANAKKALE MÜZESİNDE’ki gönüllü çalışmaları nedeniyle  2019 yılında
Hollanda Kraliyet Şövalyeliği  ünvanını 82 yaşında alan Zehra Türker,  bir gün sonra da Türk  Dünyası Dünya Kültür ödülünü Ankara’da törenle almanın gururunu yaşıyor.
85 yaşına  Ağustos ayında basacak olan Zehra Türker müzeye 5 yıldır gelen binlerce çocuğa Çanakkale savaşı sırasındaki dedelerimizin  yedikleri tayın ekmeklerini ve şekersiz üzüm  hoşaflarını ikram ediyor.  Gelen konuklara  rehberlik ve ev sahipliği de yapan Zehra nine
çocuklara giderken ay yıldızlı balon ve Türk bayrağı da hediye ederek onlara hem Çanakkale hemde Türkiye sevdasını yaşatıyor.
Zehra Türker yaptığı açıklamada  “50 yıla yakın Hollanda’dayız En güzel günlerimiz bu ülkede geçti. Gençliğimizi  ve en güzel çağımızı buraya verdik. Hollanda bizim ikinci vatanımız. Burada çocuklarımız torunlarımız hatta torunumun oğlunu da görmek nasip oldu.4 nesil bir aradayız. Burada yıllarca gönüllü çalışmalar yaptım. Emeğini Kraliyet ödülü ile gördük. Ayrıca Türk Dünyası Dünya Kültür ödülü de bize layık görülmesi çok gurur verici. Çanakkale müzemiz Rotterdam’da  dünyada yurt dışındaki tek müze.
Hiç bir yerden hiç bir yardım alamadık. Bunu gönüllü yapıyoruz.  Çok mutluyum.  1 yıldır pandemiden dolayı kapalı . Eski günleri özledik. Bunun haricinde bahçedeki Atatürk köşkünde  ve organik ürünler ekerek günlerimizi geçiriyoruz.. Türkiye’deki sokak hayvanlarını da ihmal etmiyoruz.
Hala her gün  15 saat aralıksız çalışıyorum.  Bizler yokluk içinden geldik. Paylaşmayı da çok seviyoruz.  Ayrıca anne oğul Kraliyet madalyası alan tek kişileriz. Mutluyuz gururluyuz.”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL