TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.663
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.824
Kültür Sanat

ZERLANİS, yeni sezon çalışmalarına başlıyor

Haber: Mürşide Mihriban AYDEMİR 5 yıldır faaliyet gösteren Keşan Görsel Sanatlar ve Kültürel Araştırmalar Derneği ZERLANİS, pandemi süreci nedeniyle kesintiye uğrayan çalışmalarına yeniden başladıklarını duyurdu. Dernek Başkanı Psikolojik Danışman Aydın Yıldırım, derneğin..

ZERLANİS, yeni sezon çalışmalarına başlıyor

Haber: Mürşide Mihriban AYDEMİR

5 yıldır faaliyet gösteren Keşan Görsel Sanatlar ve Kültürel Araştırmalar Derneği ZERLANİS, pandemi süreci nedeniyle kesintiye uğrayan çalışmalarına yeniden başladıklarını duyurdu.

Dernek Başkanı Psikolojik Danışman Aydın Yıldırım, derneğin yeni sezon faaliyetleri ile ilgili bir açıklama yaptı. Bu güne kadar 150’ye yakın gence eğitim verdiklerini hatırlatan Yıldırım, Maske Tiyatro Topluluğu, Gölge Tiyatro Topluluğu gibi gruplarla Martının Dönüşü, Bosna – Sen Benim Annemsin, İdam gibi 3 tiyatro oyunu çıkardıklarını ve bunların İstanbul ve Edirne gibi şehirlerde sahnelediklerini ifade etti. Kültür, sanat, tiyatro alanında faaliyet gösteren derneğin, Keşan’ın kültür yaşamındaki sorumluluğunu bildiklerini kaydeden Yıldırım, şu açıklamayı yaptı: “Bu sebeple Keşan’ın ve özellikle gençliğin ihtiyacı olan eğitimleri en yüksek kalite ile hayata geçirmeye çalışacağız. Ekim ayı ile birlikte 5 yeni atölye ile kayıtlarımızı almaya başladık. Tiyatro kursumuz, felsefe, sosyoloji, kısa film ve film okuma atölyelerimiz 18 Ekim itibariyle başlıyor. Özellikle tiyatro kursumuzu çok önemsiyoruz. Hem lise grubu hem de üniversite grubunu açacağız. Yetişkinlerden de yeterli talep gelirse değerlendirmeyi düşünüyoruz. Çalışmalarımızı Keşan Belediyesi’nin yeni yapılan kültür merkezinde gerçekleştireceğiz.”

Yıldırım, açıklamasının sonunda derneğin eğitim çalışmaları için kendilerine destek olan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik’e teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL