ZERLANİS’ten Türk Rock Tarihi Yolculuğu

ZERLANİS’ten Türk Rock Tarihi Yolculuğu

ZERLANİS – Keşan Görsel Sanatlar ve Kültürel Araştırmalar Derneği müzikseverleri Türk Rock tarihinde bir gezintiye davet ediyor. Dernek başkanı Aydın YILDIRIM “Keşanlı müzikseverleri 68 yılının müzik dünyasına çağırıyoruz. Anadolu kültürünü Rock müzikle birleştirerek özgün bir tarz yaratan ve Türk Rock tarihinin 3 dev ismi haline gelen Barış MANÇO, Cem KARACA ve Erkin KORAY’ın notalarını bir...

Haberin Tarihi: 1 Aralık 2017 - Okunma Sayısı:236 defa okundu.

ZERLANİS – Keşan Görsel Sanatlar ve Kültürel Araştırmalar Derneği müzikseverleri Türk Rock tarihinde bir gezintiye davet ediyor.

Dernek başkanı Aydın YILDIRIM “Keşanlı müzikseverleri 68 yılının müzik dünyasına çağırıyoruz. Anadolu kültürünü Rock müzikle birleştirerek özgün bir tarz yaratan ve Türk Rock tarihinin 3 dev ismi haline gelen Barış MANÇO, Cem KARACA ve Erkin KORAY’ın notalarını bir kez daha Keşan semalarında yankılandırmak istiyoruz. Onlar bizim insanımızı; sevinçlerini, acılarını, aşklarını bağlamaya ve elektrogitara döken 3 efsane yıldızdı. Derneğimiz Türk müziğine ve dünya mirasına büyük katkılar sağlayan bu 3 üstadı anmayı, bir Ustalara Saygı gecesiyle hatırlamayı ve hatırlatmayı kendine görev bilmektedir. Gelin Gülpembe’yi, Namus Belasını ve Çöpçüleri bir kez daha birlikte dinleyip notaların eşsiz denizinde birlikte yüzelim. ” dedi.

2 Aralık Cumartesi günü saat 20:00’de Melek Cafe’de gerçekleşecek olan ve gecenin Dj’liğini Aydın YILDIRIM’ın yapacağı etkinlik Barış MANÇO, Cem KARACA ve Erkin KORAY’ın en seçkin şarkıları, bazı klipleri, canlı performans klipleri ve günümüz sanatçılarının cover’larından oluşacak. İrtibat ve rezervasyon için 0 536 700 86 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı